Продовжено мораторій на перевірки великого та середнього бізнесу до кінця 2017 року

07 листопада 2016

3 листопада парламент в цілому прийняв закон «Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Зазначений закон передбачає запровадження мораторію на проведення перевірок великих та середніх підприємств до 31 грудня 2017 року.

Цього закону бізнес очікував більше року, з часу скасування останнього мораторію у липні 2015року. Починаючи з березня, законопроект дев'ять разів виносився на розгляд парламенту.

До переліку органів державної влади, на які традиційно не поширювався мораторій, - ДФС та Держфінінспекції, включили також Держпродспоживслужбу (в частині контролю за безпечністю та окремих показників якості харчових продуктів, додержанням законодавства про захист прав споживачів), Держпраці, Держінспекцію ядерного регулювання, Деравіаслужбу, Держфінмоніторинг, ДАБІ, Нацраду з питань телебачення і радіомовлення, Держеконіспекцію, НБУ, АК України та два регулятори – НКРЕП, НКЦПФР.

Закон передбачає чотири підстави для проведення позапланових перевірок:- за погодженням Державної регуляторної служби України на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав з оприлюдненням погодження на веб-сайті служби. Зазначене погодження або вмотивована відмова надаються у 5-денний термін з дня надходження звернення;- за письмовою заявою суб'єкта господарювання про перевірку за його бажанням;- за рішенням суду;- у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

Тепер Кабмін у шестимісячний строк з дня набрання чинності закону повинен розробити і затвердити стратегію та програму реформування системи державного нагляду і контролю. Зокрема, в частині перегляду контрольних функцій держави з метою їх оптимізації та відповідного скорочення кількості органів державного нагляду (контролю) і чисельності їх працівників. Такі вимоги до Кабміну були висунуті після критики МВФ щодо безсистемного підходу до реформування системи держнагляду та контролю.

У зв'язку з припиненням дії мораторію з 1 липня 2015 року від суб'єктів господарювання до Федерації роботодавців України почали надходити чисельні скарги щодо значного посилення регуляторного навантаження з проведення перевірок, а також звернення щодо необхідності продовження дії мораторію.

За результатами проводимого Федерацією щопівроку моніторингу діяльності контролюючих органів на підставі наданих ними офіційних відомостей, порівнюючи період дії мораторію (І півріччя 2015р.) та період, коли мораторій не діяв (ІІ півріччя 2015р.), відзначається збільшення навантаження на суб'єктів господарювання саме в період, коли мораторій не діяв:
Кількість перевірок збільшено у 1,35 рази
Кількість планових - у 5,7 разів
Кількість посадових осіб суб'єктів господарювання, притягнутих до адміністративної відповідальності – у 1,8 рази
Сума адміністративних штрафів – у 3,2 рази.

 

  • м. Київ, вул. Ярославська, 28
  • 044 425 24 79
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Галерея

Зворотній зв'язок

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top