Представники Федерації взяли участь у Публічному Діалозі у Дніпрі.

25 квітня 2017

25 квітня 2017 року в м. Дніпро відбувся перший регіональний Круглий стіл «Назустріч бізнесу: спрощення виходу на ринок» за участю Голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка, представника EU4Business/FORBIZ в Україні Джошуа Бадаха, Голови Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексія Гончарука, керівника Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку Валерія Прокопця та представника Державної регуляторної служби  Олександра Різника.  

 

Захід  мав на меті проаналізувати нормативну базу, процедурні проблеми і визначити дієві інструменти вдосконалення регуляторного поля спільно з представниками влади, бізнесу, експертів та громадськості.

Заступник голови ради Федерації роботодавців  експертних та інспекційних організацій України Гудошник Вадим взяв участь з зазначеному заході у якості ключового спікера.

Учасники Круглого столу зазначали, що значна кількість існуючих регуляторних бар’єрів, застарілих правил та обмежень ускладнюють підприємцям доступ на ринок і не дозволяють реалізувати підприємницький потенціал.

Вадим Гудошник повідомив присутніх про ініціативу Федерації роботодавців  експертних та інспекційних організацій України щодо вдосконалення регуляторного поля у сфері охорони праці шляхом дерегуляції низки нормативно-правових актів, в т.ч.  Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року №687 (далі– Постанова №687). Вимоги Постанови №687 не відповідають Конституції та законодавству України, гальмують процес імплементації вітчизняного законодавства до норм Європейського Союзу.

Він повідомив, що за ініціативи Федерації  Державною регуляторною службою України вже скасовано регуляторні акти, що були прийняті для її застосування та встановлювали регуляторні бар’єри для ведення бізнесу.

Також, в сфері охорони праці сьогодні чинні  нормативно-правові акти, що прийняті ще за радянських часів та суперечать законодавству України. Так, Правилами будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, затвердженими Держгіртехнаглядом СРСР 27 листопада 1987 року, передбачено, що дозвіл на введення в експлуатацію посудини, що підлягає реєстрації в органах Держгіртехнагляду СРСР, видається інспектором після його реєстрації. Зазначена вимога суперечить законодавству з питань  дозвільної діяльності, а саме Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107. Низка актів, в супереч Закону України «Про адміністративні послуги»,  містить вимогу щодо обов’язку суб’єктів господарювання реєструвати обладнання в органах Держпраці.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Державна регуляторна служба ініціювали публічні консультації як невід’ємний елемент регуляторної реформи, аби правила для бізнесу стали ефективними та зрозумілими, а процес їх прийняття – прозорим та відкритим. Незалежний аналітичний центр BRDO проводить аналіз існуючого регуляторного поля та готує пропозиції щодо втілення у регуляторних рішеннях найкращих практик і стандартів ефективних рішень, що враховують інтереси українського бізнесу. Під час заходу Володимир Головатенко, керівник напряму “Контроль і нагляд” Офісу ефективного регулювання, презентував аналітичне дослідження BRDO з даної проблематики – Зелену книгу «Обмеження доступу до ринків».

 

  • м. Київ, вул. Ярославська, 28
  • 044 425 24 79
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Галерея

Зворотній зв'язок

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top