Стартував конкурс карикатури, присвячений боротьбі з корупцією у сфері охорони прац

15 грудня 2016

Федерацією за ініціативою ТОВ «Товариство технічного нагляду ДІЕКС» проводиться Перший Всеукраїнський конкурс карикатури, присвячений боротьбі з корупцією. Враховуючи актуальність проблеми, темою заходу визначено питання боротьби з корупцією у сфері охорони праці, промислової безпеки під назвою «Небезпечно: працює корупція!»

 Конкурс проводиться згідно з 

Положенням про Перший Всеукраїнський конкурс карикатур

«Небезпечно: працює корупція!»

ТЕМА ТА МЕТА  КОНКУРСУ

 Тема Конкурсу

 Україна обрала непростий шлях перетворень, проголосивши європейський вибір. Періодично у наших засобах масової інформації з’являються повідомлення про викриття окремих хабарників, але проявів хабарництва в країні не стає менше,  громадяни країни, в т. ч. роботодавці не стають більш захищеним від незаконних дій посадовців. Натомість залишаються випадки безпідставного втручання у діяльність підприємств з боку наглядових органів, факти незаконного анулювання дозволів, продажу їх за хабарі, складання недостовірних актів перевірки суб’єктів господарювання та інші перевищення повноважень. 

Згідно з докладом Transparency International Ukraine  «Більшість корупційних практик в Україні відбувається внаслідок мовчазної згоди громадян, які знають про факти корупції, але не збираються про них повідомляти». А якщо справа стосується захисту трудових прав, охорони праці, соціального захисту працівників, то взагалі серед українців панує фаталістичний погляд щодо змін на краще.

Тож такі питання як виконання робіт підвищеної небезпеки без дотримання правил охорони праці, заплющення чиновниками очей на порушення, видача дозволів за хабарі рано чи пізно стосуються кожного працюючого. Кожного дня навіть та людина, що не працює на промисловому підприємстві, може натрапити на прояв «толерантності» чиновника  -  чимало випадків роботи ліфтів, ескалаторів, підйомників та кранів з порушенням лише за «невеличку» платню чиновникам.  Непоодинокі, нажаль , випадки дуже пристрасних перевірок підприємств та підприємців, які не бажають давати хабарі інспекторам.

Не може бути одночасно  європейського рівня життя та шаленого розмаху корупції, особливо коли це стосується питань життя людини.

 Метою проведення Конкурсу є:

 • формування свідомої позиції громадян щодо значення та місця здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя;
 • привернення уваги суспільства до існуючих проблем з корупцією у сфері промислової безпеки;
 • розкриття теми корупції у сфері охорони праці та промислової безпеки для широкого загалу;
 • виявлення, відбір та підтримка талановитих карикатуристів-аматорів.
 1. ОРГАНІЗАТОРИ
  Організатор Першого Всеукраїнського конкурсу карикатури – ТОВ СП «Товариство технічного нагляду ДІЕКС» під патронатом Федерації роботодавців експертних та інспекційних організацій України.

2. ОРГАНІЗАЦІЯ КОНКУРСУ

Конкурс складається з двох етапів:

перший етап – грудень  2016 року – лютий 2017 року: відбірковий   тур (Останній термін реєстрації участі в конкурсі, збір робіт та анкет-заявок до 15.02.2017 року включно);

другий етап – лютий  – березень 2017 року: фінал та оголошення переможців (Урочиста церемонія нагородження переможців Конкурсу 06.03.2017 року, м. Київ). Лауреати оповіщаються особисто до 03.03.2017 та запрошуються до місця нагородження (проїзд в обидва боки здійснюється власним коштом лауреата).

У рамках конкурсу проводиться конкурс дитячого малюнку «Захист праці батьків без корупції» для дітей шкільного віку (віком від 6до 16 років).

 1. УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ

Конкурс відкритий для всіх, незалежно від національності, віку, статі чи професії.

Учасниками Конкурсу дитячого малюнку є учні середніх загальноосвітніх шкіл, професійних училищ та технікумів, позашкільних  навчальних закладів України.

Карикатури повинні відповідати моральним нормам, прийнятим в демократичному суспільстві, не містити сцени зайвої жорстокості, порнографії.

У разі порушення Умов і Положення конкурсу карикатури знімаються з конкурсу.

Приймаються лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, які виконані без допомоги батьків, викладачів, старших за віком друзів (для Конкурсу дитячого малюнку), кількістю до 5 творів від кожної особи, що відповідають умовам Конкурсу.

Роботи, надіслані на Конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам. Наданням роботи на Конкурс автор підтверджує повну згоду з умовами Конкурсу та рішенням журі, а також згоду на публікацію твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому.  

Роботи можуть бути використані ТОВ СП «Товариством технічного нагляду ДІЕКС» для виготовлення друкованих матеріалів та тиражування, при організації конференцій, семінарів, нарад, презентацій, виставок, для реалізації на благодійних аукціонах, транслювання на телебаченні.  

В процесі проведення конкурсу будь-який із сайтів-організаторів може стати основним майданчиком демонстрації карикатур і шаржів.

Кращі карикатури будуть надруковані окремим каталогом.

 Конкурсні роботи виконуються за номінаціями:

 1. «Усе в рамках закону. Рамки різні»
 2. «Шепіт розуму глушив лише шелест купюр»
 3. «Ти – мені, я – тобі»
 4. «Багатонульова толерантність до корупції»
 5. Конверт як частина невимовної на словах вдячності
 6. Дитячий малюнок

 4. ВИМОГИ ДО МАЛЮНКІВ-КАРИКАТУР

На Конкурс подаються монохромні або кольорові малюнки створені на паперовій основі (ватман, картон) у довільній графічній, живописній формах виконаних олівцями, акварельними фарбами, фломастерами, тушшю чи гуашшю. Карикатури можуть супроводжуватися  або містити текст. Творчі доробки повинні бути створені у 2015 – 2016 роках та виконані охайно.

Розмір кожної роботи не повинен бути меншим за формат А3 та більшим за формат А2 (до 100 см по більшій стороні).

Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.

Оформлення конкурсних робіт:

всі роботи повинні бути забезпечені україномовною етикеткою-описом (етикетка 5 х 7 см, в правому нижньому кутку, на лицьовій стороні).

Етикетка включає:

а) прізвище, ім'я, по – батькові автора;

б) назву;

в) техніку створення;

г) розмір (висота Х довжина в см);

д) рік створення.

Для участі у конкурсі подається фотокартка учасника у цифровому вигляді (розміром не менше 3х4 см, бажано кольорове художнє фото) та анкета-заявка учасника, в якій вказується:

- прізвище, ім’я, по – батькові та рік народження автора карикатури;

-  назва твору/ творів;

-  контактний телефон та електронна адреса;

-  поштова адреса місця проживання.

5. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КОНКУРСУ

Кожна робота учасника оцінюється за 10-ти бальною системою за такими критеріями: 

 1. відповідність роботи тематиці конкурсу;
 2. повнота розкриття теми;
 3. оригінальність, креативність авторського погляду;
 4. ступінь самостійності автора при виконанні роботи (перевірка на плагіат)  ;
 5. художня та композиційна довершеність тощо.

Визначення бальної системи оформлюється протоколом засідання журі.

6. ПЕРШИЙ ЕТАП (ВІДБІРКОВИЙ ТУР КОНКУРСУ)

Відбірковий тур Конкурсу проходять за місцем розташування ТОВ СП «Товариство технічного нагляду ДІЕКС» - м. Дніпро, провулок Джинчарадзе, 8  впродовж грудня 2016 року – лютого 2017.  Конкурсні роботи  надсилаються або електронною поштою  на адресу   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  (Відсканована або сфотографована карикатура, формат карикатур в електронному вигляді: JPEG   або Укрпоштою та іншими поштовими операторами на адресу провулок Джинчарадзе , 8, м.Дніпро.

Для оцінки і відбору кращих робіт відбіркового туру Конкурсу організовуються засідання журі.

Журі Першого етапу Конкурсу  складається не більше ніж з 5 представників спілок, закладів, підприємств та організацій культурно-мистецької сфери, представники громадських об’єднань, підприємств (за згодою).

Результати засідань журі оформляються відповідними протоколами, які підписуються всіма членами журі.

7. ДРУГИЙ ЕТАП (ФІНАЛ КОНКУРСУ)

Проведення Фіналу Конкурсу організовується в період з 15.02. 2017 по 03.03.2017 року.

Для визначення переможців Фіналу Конкурсу проводиться засідання журі, склад якого затверджується генеральним директором ТОВ СП «Товариство технічного нагляду ДІЕКС».

До складу журі (за згодою) входять:

а) представники центральних органів виконавчої влади;

б) члени Національної спілки художників та асоціації карикатуристів України;

в) представники засобів масової інформації;

г) мистецтвознавці.

Робота журі включає оцінку представлених на Другий етап Конкурсу карикатур і виявлення рівня майстерності авторів.

Журі визначає І, ІІ та ІІІ місця робіт по кожній номінації, а також переможця конкурсу дитячого малюнку.

8. ПРОЦЕДУРА НАГОРОДЖЕННЯ

Оргкомітет Конкурсу оприлюднить результати конкурсу карикатури на офіційній веб-сторінці Федерації роботодавців експертних та інспекційних організацій України не пізніше ніж за день до нагородження авторів конкурсних робіт.

Призи та цінні подарунки надають спонсори та партнери Конкурсу згідно з номінаціями.

9. ФІНАНСУВАННЯ КОНКУРСУ

Витрати на організацію та проведення Конкурсу здійснюється за рахунок організаторів, спонсорів та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.

ПРЕМІЇ І НАГОРОДИ
Перша премія – 10 000,00 гривень,
Друга премія -    5 000,00 гривень,
Третя премія -     3 000,00 гривень.
Спеціальна нагорода переможцю  конкурсу дитячого малюнку.

 10. АДРЕСА

Роботи надсилати за адресою:

м. Дніпро, провулок Джинчарадзе, 8  впродовж грудня 2016 року – лютого 2017.

За довідками звертатися за адресою:

м. Дніпро, провулок Джинчарадзе, 8  впродовж грудня 2016 року – лютого 2017.

Телефон +38-0562-36-87-03/+38-0562-36-87-04

 

 • м. Київ, вул. Ярославська, 28
 • 044 425 24 79
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Галерея

Зворотній зв'язок

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top